Kuru Temizleme

UNISEC’le Çevreye Dost, Kaliteli Kuru Temizleme
Üstün nitelikli UNISEC Kuru Temizleme makinelerinden “Ekolojik Yıkama” tekniğiyle %90 gibi büyük oranlara varan leke çıkarma sonuçlarına ulaşır. Avrupa standartlarında 2 gr/m3 olarak kabul edilen perklorun çevreye salınım oranını UNISEC Kuru Temizleme Makineleriyle daha da aşağılara çekilmiştir. Paslanmaz çelik, Bilgisayar Sistemi, Inverter (deri ve ince giysiler için), Su Ayırıcı, Solvent Soğutucu, Otomatik Kurutma Kontrolü, Karbon Emici, Su Tasarrufu ve Isı Pompası UNISEC Kuru Temizleme Makinelerinin özelliklerinden bazılarıdır
Kuru Temizleme, ismine rağmen kuru olarak yapılan bir işlem değildir. Yapılan temizleme işleminin kuru olarak tanımlanması işlem sırasında kullanılan kimyasalın hiç su içermemesinden kaynaklanır.

Eco Dry Kuru temizleme solventi kumaşa su gibi nüfus etmez, aynı zamanda çok iyi bir yağ çözücüsüdür. Bu sebeple kuru temizlemenin avantajı, kumaşa su gibi zarar vermeden, suyun gideremediği yağlı kirleri temizlemesidir.
Eco Dry Kuru Temizleme işlemi, özel temizleme ilaçları kullanılarak leke ve kirlere ilk müdahalenin yapılmasıyla başlar. Daha sonra ürünler, kuru temizleme makinelerine konur ve solvent içinde temizlenmeye başlar.

EKOLOJIK KURU TEMİZLEMENİN AŞAMALARI: Profesyonel temizleme işlemleri elbiselere en temiz ve iyi görünümü vermek için tasarlanmıştır. Farklı aşamalardan oluşur, konusunda uzman personelimiz tarafından hazırlanır. Aşağıdaki işlemleri içerir:
Eco Dry Kuru temizleme Elbise yıkama talimatının ve kumaşının kontrol edilmesi,
Eco Dry Kuru temizleme Elbiselerin kumaş türü, rengi kirlilik derecesi, lekeleri ve talimatina göre uygun işlemler için seçilip sınıflandırılması,Su, özel leke ilaçları ve ekipmanlar kullanılarak leke ve kirlerin çıkartılması,
Eco Dry Kuru temizleme Gereken durumlarda cilalama ve kolalama gibi elbise görünümünü güzelleştirici işlemlerin uygulanması. İsteğe göre su geçirmezlik gibi özelliklerin kazandırılması,Giysinin orijinal şekil ve görünümünü tekrar kazanması için profesyonel ütüleme ekipmanlarıyla ve teknikleriyle ütülenmesi,
Eco Dry Kuru Temizleme Elbiselerin koruyucu, temiz bir malzeme ile düzgünce ambalajlanması.Tüm yapılan işlemlerin son kontrolü. Bu temel işlemlerin dışında perde, halı, yorgan, gelinlik temizlenmesi ve terzi tadilat gibi farklı hizmetleri de sunmaktayız.